Nadchodzące wystawy, wydarzenia, happeningi, publikacje.

 


2016
Krzysztof Kaczmar, plakat Środowisko Performatywne 3

 • 29 kwietnia 19:15 – Teatr Nowy Kraków (ul. Gazowa 21)

„Stany Skupienia” to tytuł trzeciego projektu z cyklu Środowisk Performatywnych, realizowanych w Teatrze Nowym w Krakowie. Działania mają na celu zgłębiać materialne i symboliczne cechy przestrzeni oraz wydobywać nowe sposoby ich wykorzystywania, jako narzędzi do kontaktu z widzami.
Środowisko performatywne dąży do harmonii pomiędzy akcją, przestrzenią i widzami, których wzajemna relacja ma w naturalny sposób płynąć z ludzkiej potrzeby eksperymentowania i ekspresji, a nie być wyłącznie podyktowana kulturowymi konwenansami zachowań.
Wstęp wolny!

Kliknij tu aby wejść na stronę Teatru Nowego

 

Krzysztof Kaczmar, plakat Środowisko Performatywne 2

 • 02 kwietnia 19:15 – Teatr Nowy Kraków (ul. Gazowa 21)

„Widma” to tytuł drugiego projektu z cyklu Środowisk Performatywnych, realizowanych w Teatrze Nowym w Krakowie. Działania mają na celu zgłębiać materialne i symboliczne cechy przestrzeni oraz wydobywać nowe sposoby ich wykorzystywania, jako narzędzi do kontaktu z widzami. Projekt „Widma” bazować będzie na przestrzeni sceny teatralnej, która stanie się tematem akcji oraz instalacji artystycznej.
Środowisko performatywne dąży do harmonii pomiędzy akcją, przestrzenią i widzami, których wzajemna relacja ma w naturalny sposób płynąć z ludzkiej potrzeby eksperymentowania i ekspresji, a nie być wyłącznie podyktowana kulturowymi konwenansami zachowań.
Wstęp wolny!

Poniżej: relacja z Widm oraz wywiad.

 

Krzysztof Kaczmar, plakat Środowisko Performatywne 1

 • 20 lutego 19:15 – Teatr Nowy Kraków (ul. Gazowa 21)

„Środowisko performatywne – o obecności, która scenę na wskroś siewnym dreszczem przeszywa”, to projekt eksperymentalny mający odkrywać materialne jak i metafizyczne możliwości wykorzystywania przestrzeni do kontaktu z widzami. Instalacja artystyczna w centrum wydarzeń jest rodzajem symbolicznego totemu, jednocześnie stanowiąc temat, cel oraz narzędzie mogące wpływać na rozgrywające się wokół zdarzenia. Środowisko performatywne dąży do harmonii pomiędzy akcją a miejscem, których wzajemna relacja będzie naturalnym rezultatem ludzkiej potrzeby ekspresji a nie wytworem kulturowych konwenansów. To laboratorium związków między uczestnikami, autorem i przestrzenią projektu.
Wstęp wolny

Kliknij tu aby wejść na stronę Teatru Nowego

 

Kaczmar, Plakat do promocji mały
 • 6, 7 lutego o 19:15 – Kraków

Scenografie, wideo na żywo oraz identyfikacja wizualna w spektaklu teatralnym pt. Wszystkie misie lubią miód w Teatrze Nowym w Krakowie.

Nadchodzące daty spektakli:

 

Kliknij tu aby zamówić bilety na spektakl, na stronie Teatru Nowego

 • 23 września – 20 października

Wystawa Automatyzm i interwał w Saloniku Sztuk Rozmaitych Bazyliszek w Bielsku-Białej. Zaprezentowane zostały sekwencje klatek filmowych na papierze fotograficznym pochodzące krótkiego filmu eksperymentalnego, mojego autorstwa, wykonanego w technice klasycznej animacji poklatkowej.

 

 • 17 września

Oficjalne wręczenie stypendiów Teatru Nowego – Nowy Kraków dla młodych artystów teatru i sztuk performatywnych.

 

 • 17 sierpnia

Prezentacja pt. Fotografia statyczna i dynamiczna. Opowiem o różnych sposobach wykorzystania medium fotografii w swoich pracach – traktując ją jako fundament lub wyłącznie komponent moich działań. Piwnica Zamku Sułkowskich, Bielsko-Biała.

 

 • 29 lipca, godz. 18:00

Międzynarodowa wystawa, wieczór performance Cross point w Galerii Opcja, Kraków.

 

 • 22 lipca

Performance Ruchy tożsamościowe w ramach prezentacji warsztatów. Festiwal Konteksty, Sokołowsko.

 

 • 26 czerwca – 30 sierpnia

Projekt Doświadczenia spadziowej świadomości zaprezentowany w ramach Międzynarodowego Festiwalu “Poetry in visual” Galerii Muzeum Aveiro (Aveiro, Portugalia).

 

 • 24 – 25 kwietnia

Środowisko performatywne i Happening Wnętrze zewnątrz, wystawa Lśnienie, w ramach festiwalu Krakers, Cellar Gallery, Kraków.

 

 • 15 kwietnia

Publikacja i wywiad w magazynie ART Habens (strony 18 – 33).