Author (autor)

 
 
 

Artysta intermedialny (ur. 1989 r. w Bielsku-Białej) magister Wydziału Intermediów na Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych i pracownik Wydziału Sztuki na UP im. Ken w Krakowie.
 Rozwija autorski projekt Środowisk Performatywnych, czyli przestrzeni zachęcających odbiorców do aktywnego reagowania i kreatywnego wpływania na nie przy pomocy instalacji side specific, służących jako narzędzia uczestnikom happeningów. Poszukuje harmonii pomiędzy akcją, przestrzenią i ich użytkownikami. Potęgując ich wzajemne oddziaływanie na siebie, stawia za cel wywołanie u odbiorców niewymuszonej potrzeby ekspresji i interakcji z otoczeniem. Środowiska Performatywne mają wyrazić potencjał miejsc w których funkcjonują oraz pokazać sposoby na twórcze wykorzystanie go przez uczestników.
Doświadczenie zdobyte dzięki realizacji wystaw i działań intermedialnych pomaga mu również w pracy nad spektaklami teatralnymi. Zajmuje się tworzeniem koncepcji i produkcją scenografii, wideo oraz identyfikacją wizualną przedstawień – plakatami i logo.Stypendysta Miasta Bielska-Białej w dziedzinie kultury i sztuki oraz programu promocyjnego dla młodych artystów teatru i sztuk performatywnych Nowy Kraków Stowarzyszenia Teatru Nowego w Krakowie. Swoją twórczość prezentował na wystawach i festiwalach, w galeriach i przestrzeniach publicznych w Niemczech, Anglii, Polsce i Portugalii, m.in.: Fábrica Braço de Prata w Lizbonie, Grimmuseum w Berlinie, Instytucie Cervantesa w Warszawie, Bunkrze Sztuki w Krakowie. Współpracował przy realizacji spektakli teatralnych w Teatrze Bagatela oraz w Teatrze Nowym w Krakowie.